Střelec (22.11. – 21.12.)

živel oheň, vládnoucí planeta Jupiter

 

Střelci jsou poměrně odolné znamení. Tyto osoby se vyznačují dobrým zdravotním stavem a velmi kvalitním zrakem, který, pokud o něj dobře pečují, patří k těm nejlepším. Střelec by si měl dát pozor na prevenci a pak se nemusí celý život potýkat s nějakou vážnější chorobou. Nemoci se podřizuje jen velmi nerad a pokud onemocní, obvykle se také rychle uzdraví. Pokud však podcení své zdravotní problémy a neduhy, může se se zdravotními komplikacemi potýkat celoživotně.

Jakými nemocemi trpí Střelci nejčastěji?

Pozor na nemoci a úrazy pohybového aparátu

Osoby narozené ve znamení Střelce mohou mít problém s játry a velmi trpí na modřiny. Nejčastěji se také potýkají s nemocemi pánve, kyčelních kloubů, různými bolestmi zad, ischiasem, onemocněním páteře a vysokým krevním tlakem.

Často se u nich objevují i horečky, záněty sedacího nervu, mrtvice a infarkty. Trpívají rovněž i na artritické bolesti.

Obvykle jsou Střelci osoby s aktivní a dobrodružnou povahou, což přímo ovlivňuje jejich končetiny. Ve vyšším věku se mohou často potýkat s revmatismem, v dětství a mládí jim zase hrozí nejrůznější zlomeniny. Při provozování sportů si mohou přivodit řadu nejrůznějších úrazů z přehnané aktivity.

Většina Střelců si s rostoucím věkem zachovává své schopnosti a vlohy, které postupem času zdokonaluje. Senilita se u nich ve stáří takřka neprojevuje.

Citlivými oblastmi jsou pro Střelce také plíce, ruce, ramena a střeva.

Střelci a nemoci

Střelci často trpí na drobné nehody a úrazovost

Obecně jsou Střelci velmi špatní a neukáznění pacienti, kteří podceňují rady lékařů. Nemoc i rekonvalescenci se velmi často snaží urychlit a vyléčit svépomocí nebo za přispění kamarádů. Z nemocnice dost často utíkají na revers a v posteli nevydrží déle než několik dnů.

Střelci jsou aktivní dobrodruzi, stále na nohou. A to se právě na jejich nohou projevuje. V mládí hrozí zlomeniny dolních končetin, na stáří mohou mít potíže s revmatismem.

Vyskytuje se u nich zvýšená nehodovost - jedná se ale především o drobné nehody a úrazy jako např. výron, modřiny a odřeniny.

Zvažte proto možnost pojištění rizik nemocí a úrazů pohybového aparátu a pro jistotu i pojištění invalidity všech stupňů.

Úrazy a autonehody u Střelců

Střelci a jejich profese

Osoby narozené ve znamení Střelce jsou výbornými obchodníky. Ve své práci jsou o to lepší, pokud mohou cestovat.

Střelci - nejčastější profeseStřelec, vždy nadšený pro věc, dokáže neúnavně pracovat ve dne v noci a v práci je pro něj zásadní změna a dynamika. Jsou to výborní cestovní agenti, výtvarníci, umělci, velvyslanci, piloti, překladatelé, publicisti, advokáti, politici, sportovci, manažeři, tiskoví mluvčí, PR pracovníci, komentátoři, spisovatelé a nakladatelé, veterináři, zoologové, astronomové nebo burzovní makléři.

Střelci milují své zaměstnání, ovšem nesmějí být "připoutáni v kanceláři", z profese úředníků nebývají příliš nadšení. 

Střelci také milují utrácení výdělku. Je to nejšťastnější znamení zvěrokruhu, protože se nikdy nestará o to, odkud a zda peníze plynou.

Jaké sklony k depresím mají Střelci?

V dospělém věku si v sobě stále nesou kus dítěte, které se odmítá smířit s vážností života.

Střelci rádi riskují a jsou optimističtí. Věří, že jim svět leží u nohou. Často jsou domýšliví, lehkomyslní a netaktní. Někdy až chronicky neplní sliby a velmi často dávají najevo vlastní nadřazenost. To vše ale dokážou vykompenzovat svým nadšením, optimismem, upřímností, tolerancí, důstojností a štědrostí. Jsou to šlechetní a tolerantní lidé.

Střelci by měli jednoznačně dodržovat rady předepsané lékařem. Prospěch jim přinesou náročné zátěžové sporty a pobyt u otevřeného ohně. Řidiči narození ve znamení Střelce by si pak měli dávat pozor za volantem, nerozptylovat svou pozornost, neřídit unavení a zbytečně neriskovat!
 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Váhy trpí na bolesti páteře
Býci trpí na bolesti šíje Štíry trápí časté úrazy
Blíženci trpí na astma Panny mají revmatické potíže
Raci trpí na zažívací potíže Kozorozi mají slabou kostru
Lvi mají potíže s krevním tlakem Vodnáři trpí na srdeční potíže
Berani trpí na bolesti hlavy Ryby trápí psychosomatická onemocnění