Býk (21.4. – 21.5.)

živel země, vládnoucí planeta Venuše

 

Typickými charakterovými vlastnostmi osob narozených ve znamení Býka je vytrvalost, stálost, dobrosrdečnost, pragmatismus, houževnatost a důslednost. Tyto bezpochyby kladné až ušlechtilé povahové rysy pak doprovází řada dalších negativních vlastností, které společně utváří charakter býků tak jak ho zná většina lidí. Býci jsou v prvé řadě tvrdohlaví a nesnášenliví. Často se u nich také více či méně projevuje dogmatismus, nenasytnost, fanatismus a poživačnost.

Většina osob narozených ve znamení Býka se pyšní, jako by snad chtěly dostát svému znamení, silnou a odolnou tělesnou konstitucí.

Bohužel k oblasti prevence, a obecně k péči o své zdraví, přistupují poněkud „lajdácky“ a leckdy své zdravotní problémy a neduhy odmítají řešit vůbec. Přitom jsou na nemoci nejnáchylnější ze všech 12znamení!

Jakými nemocemi trpí Býci nejčastěji?

Býk - charakteristikaBýci trpní na bolesti šíje a záněty dýchacích cest

Býci mohou být obvykle hrdí na svůj dokonalý a trvanlivý chrup. Pokud mu věnují náležitou péči, nemusí se s neduhy ústní dutiny potýkat po větší část svého života. Mají také prvotřídní sluch, ale jejich slabinou je oblast krku a šíje. V tomto případě by měly dbát na kvalitní spánek díky opravdu kvalitním matracím a postelím. Tomuto znamení totiž vládne Venuše, která ovlivňuje kromě produkce inzulínu a spodní čelisti také krk. Býci tak velmi často trpí záněty horních i dolních cest dýchacích, které jsou nezřídka provázeny bolestmi v krku. Často pak můžou vygradovat až ve velmi nepříjemné angíny nebo potíže s hlasivkami.

Hrdlo je jejich slabinou především v dětství a v období dospívání.

Oční infekce a problémy se štítnou žlázou

Býci také trpí na zánětlivé infekce očí a často musí v průběhu života řešit problémy lehčího i výraznějšího rázu se štítnou žlázou. Objevuje se u nich jak nedostatečná činnost štítné žlázy, tak i její hyperfunkce.

Zle pak může Býky také potrápit bolest šíje a horní části páteře, které ve velké míře provází motání a bolesti hlavy, problémy s viděním i zaléhávání uší.

Býci a nemoci

Pozor na stravovací návyky

Býci patří bohužel mezi pacienty s velmi pomalou rekonvalescencí a uzdravováním obecně. Nepřispívá k tomu ani jejich vrozený pesimismus k procesům uzdravování a samotný životní styl. Jejich velkou slabinou totiž bývá holdování dobrému jídlu a pití, což ve velké míře zatěžuje srdce a způsobuje problémy s krevním oběhem.

V ohrožení jsou také kotníky a nezřídka se objevují i křečové žíly.

Díky nezřízenému způsobu života Býky často trápí dna a nadváha. Objevuje se u nich cukrovka, žaludeční a střevní cysty, onemocnění mozku a ve zvýšené míře pak deprese.

Býk a sklony k depresím

Býk - nejčastější profeseBýky trápí časté úrazy

Ohroženy infekcí nebo úrazem jsou i nohy (časté zlomeniny) a reprodukční orgány. Zvažte proto možnost pojištění poškození pohybového aparátu i pojištění invalidity všech stupňů - dokud jste zdraví - v případě již vzniklých potíží vás už pojišťovny nemusí pojistit.

 

Úrazy a autonehody u Býků

Býci a jejich profese

K býkům se hodí profese zahradníka, květináře, architekta, zpěváka, hudebníka, tanečníka, kadeřníka, kuchaře, cukráře, učitele umění, barmana, hostinského nebo obchodníka s luxusním zbožím a jiné. Neradi samostatně rozhodují o penězích.

Pro býky jsou nevhodné profese, které zatěžují jejich oslabené dýchací cesty, jako např. práce v prašném prostředí či dokonce v uhelných dolech.

Mnoho Býků možná až trochu paradoxně pracuje ve zdravotnictví. Přitom sami v zásadě odmítají jakkoli preventivně pečovat o vlastní zdraví, i přes fakt, kdy si velmi dobře uvědomují, že správná a včasná prevence je může uchránit od dlouhodobějších zdravotních problémů nebo komplikací a zajistit jim dlouhý a spokojený život.

Osoby narozené ve znamení Býka potřebují především klidné zázemí, pohodovou a přátelskou atmosféru ať už doma, nebo v práci, pravidelnou a vyváženou stravu bohatou na vitamíny, minerály a další tělu prospěšné látky. Býk nejlépe odpočívá a relaxuje v lese a měl by důsledně dbát na dostatek pohybu.
 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Váhy trpí na bolesti páteře
Berani trpí na bolesti hlavy Štíry trápí časté úrazy
Blíženci trpí na astma Střelce trápí štítná žláza
Raci trpí na zažívací potíže Kozorozi mají slabou kostru
Lvi mají potíže s krevním tlakem Vodnáři trpí na srdeční potíže
Panny mají revmatické potíže Ryby trápí psychosomatická onemocnění