Vodnář (20.1. – 18.2.)

Živel vzduch, vládnoucí planeta Uran

 

Osoby narozené ve znamení Vodnáře mají celkově slabou kostru. V rámci prevence by měly důsledně dbát na vyšší příjem vápníku a dostatek slunečního záření, protože jinak se jim ve vyšším věku může objevit osteoporóza. Velmi často trpí bolestmi zad. Pečovat by měly také o své plíce a vyhnout se kouření. Slabými místy tohoto znamení jsou také kotníky a lýtka. Kromě nejasných, možná vymyšlených, neidentifikovatelných zdravotních komplikací se v dětství těšívají obvykle výbornému zdraví. S nástupem dospělosti a prohloubením tvrdohlavosti se však začínají objevovat nepříjemné a častější zdravotní komplikace.

Jakými nemocemi trpí Vodnáři nejčastěji?

Vodnáře trápí potíže se srdcem

Uran, který vládne Vodnářům, má na starosti záležitosti krevního oběhu a nervové soustavy. Pokud osoby narozené v tomto znamení nebudou věnovat dostatek času relaxaci a odpočinku, mohou se u nich objevit srdeční problémy, otoky končetin, křečové žíly, astma a alergie. Také je může potrápit cukrovka a vysoký krevní tlak.

Vodnářům velmi prospívá dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a hodně spánku. Bohužel ani jednoho se jim nedostává v míře, kterou by potřebovali, protože jsou zimomřiví a neustále zavírají okna. V dostatku spánku jim pak brání stres, nervové vypětí a neobvyklé sny.

Vodnáři a nemoci

Pozor na úrazy končetin!

Velmi často u nich dochází k poranění kotníků, lýtek i holení. Výsadou tohoto znamení, nebo naopak jeho prokletím, jsou horní a dolní končetiny. Trpívají rovněž na náhlé nemoci, křeče, alergie a nervové poruchy.

Úrazy a autonehody u Vodnářů

Vodnáři velmi dobře podléhají hypnóze, které se však ke své škodě intuitivně vyhýbají. Hypnóza by jim totiž leckdy dokázala pomoci od psychických problémů i nedostatku spánku. Protože osoby narozené v tomto znamení bohužel nemají pevnou vůli a celoživotně se potýkají s výraznými sklony velmi rychle podlehnout návykovým látkám, může být pro ně tato slabost zničující a skončit naprostou destrukcí.

Jaké sklony k depresím mají Vodnáři?

Vodnář je buď totální nešika, nebo se mu naopak bez většího úsilí a snahy podaří všechno, na co sáhne. V zaměstnání působí velmi dobře na pracovní kolektiv, jeho nápady a pohledy na zadané pracovní úkoly jsou inspirující. Potřebuje vykonávat práci, která mu umožní osobní rozvoj a kde disponuje volností při řešení zadaných úkolů.

Profese vhodné pro VodnářeVodnáři a jejich profese

Vodnáři jsou skvělí humanitární pracovníci, političtí aktivisté, jasnovidci, kartáři a astrologové, programátoři, pracovníci v reklamě a marketingu, cestovatelé, homeopati, spisovatelé, skladatelé nebo hudebníci. Jsou rádi, když mají možnost být kreativní a využívat své nápaditosti.

Vodnáři jsou velmi nekonvenční, a pokud mají možnost ukázat své schopnosti, bývají také velice úspěšní. V oblasti financí je Vodnář velmi zodpovědným, zřídkakdy plýtvá zbytečně penězi a své nákupy striktně omezuje pouze na to, co skutečně potřebuje. Jeho slabinou jsou však třpytivé a lesklé věci, kterými uspokojuje své dekorativní vyžití a nálady. Mezi Vodnáři se také častěji objevují jedinci, kteří se nebojí barevného a výstředního oblečení. Mají svůj individuální vkus a smysl pro módu.

Osobám narozeným v tomto znamení prospívá dostatečné množství čerstvých potravin, dlouhodobé pobyty u vody, teplé ponožky, poklidný způsob života a dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Je pro ně důležité vždy a za všech okolností mít nohy v teple. Větrané a světlé místnosti jim jsou rovněž ku prospěchu a aby posílily svou odolnost proti nemocem, měly by se zaměřit na vyváženou stravu, pobyt na čerstvém vzduchu a dostatek kvalitního spánku.

 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Váhy trpí na bolesti páteře
Býci trpí na bolesti šíje Štíry trápí časté úrazy
Blíženci trpí na astma Střelce trápí štítná žláza
Raci trpí na zažívací potíže Kozorozi mají slabou kostru
Lvi mají potíže s krevním tlakem Berani trpí na bolesti hlavy
Panny mají revmatické potíže Ryby trápí psychosomatická onemocnění