Rak (21.6. – 21.7.)

živel voda, vládnoucí planeta Měsíc

 

Je-li váš partner nebo člen rodiny Rak, pak se určitě připravte na skrytou nálož citů a emocí. Raci jsou totiž velmi emotivně a intuitivně založení a své pocity často nedávají najevo. Mají totiž tendenci hromadit veškeré emoce. Pokud nedají průchod svým pocitům, bolesti a hněvu, pak se u nich, pod vlivem Měsíce, mohou často projevovat nejrůznější potíže s trávením, bolesti žaludku, výskyt vředů, různé střevní neduhy a refluxní choroba, kdy se kyselina ze žaludku vrací do jícnu. Obavy a starosti Rak prožívá tak intenzivně, že si může až sám přivodit různě závažná onemocnění. Naopak, už jen dobrá nálada a pohoda u něj mohou zásadním způsobem přispět k uzdravení.  

Jakými nemocemi trpí Raci nejčastěji?

Znamení RakaDelší doba léčení

Osoby narozené v tomto znamení jsou typickým nositelem emoce silnější než samotná fyzická síla. Utápí-li se Rak ve vlastní melancholii a ponurých představách, přivodí si sám zdravotní problémy, jejichž doba léčení bude dvakrát tak delší než obvykle. Pojištění denních dávek při pracovní neschopnosti by pro vás tedy mělo být samozřejmostí.

Rakova bujná představivost a tragické scénáře ho dokážou často pěkně potrápit, když přemění lehké onemocnění ve vážnou chorobu. Také se často bojí krachu a ztráty člověka, na kterého je citově vázán a doslova ho potřebuje ke své existenci.

Rak má tendence se litovat a není-li dobře naložen, ani dobré zprávy ho nepotěší. Často také viní své okolí z nedostatku soucitu vůči vlastní osobě. Pokud Rak z nějakého důvodu nabude pocitu, že je ohrožena jeho existence, ať už z hlediska materiálového, nebo citového, může propadnout velmi silné depresi, která u něho může dokonce vyvolat až onemocnění.

Raci a nemoci

Pozor na zažívání a nemoci trávícího traktu!

Osoby narozené ve znamení Raka se velmi často potýkají s problematickou kůží. Naštěstí jsou v tomto směru poměrně odolní, takže řadu kožních neduhů bez větších problémů vždy ustojí.

Zvýšenou pozornost by Raci měli věnovat především své největší slabině, a sice žaludku. Je to nejzranitelnější část jejich těla. Objevují se u nich poruchy metabolismu, špatné trávení, střevní problémy, nejrůznější potravinové alergie, žaludeční neuróza, vředy a také velmi často trpí obezitou.

Za pozornost dále stojí oblasti hrudníku, kolen a loktů. Dále se u nich objevují ve větší míře žlučové kameny, trpí plynatostí a mohou se potýkat i s problémy střev a jater. Zvažte proto možnost pojištění těchto rizik.

Raci mívají potíže s ledvinami, ženy navíc s dělohou a prsy

Náchylné jsou u Raků i ledviny a močový měchýř. U žen se mezi problémové partie řadí dále také děloha a prsa. Neměly by proto vynechávat preventivní kontroly v pravidelných časových intervalech na specializovaných pracovištích.

Co se týče úrazovosti, především autonehod, bývají raci jejich častými účastníky, ale spíše jako poškození, než viníci. Nejvyšší pravděpodobnost střetu mají s Beranem (viník), který je na prvním místě - díky tomu jsou i raci ve vyšších číslech, než je průměr.

Úrazy a autonehody u Raků

Rak - nejčastější profese

Více než cokoliv jiného se Rak potřebuje naučit dát průchod svým emocím. Důležité je pro něj ale také rodinné zázemí, teplo a kvalitní strava spíše rostlinného původu. Kvůli citlivému žaludku by se měli Raci vyhýbat příliš ostrým, kořeněným a kyselým pokrmům.
 

Raci a jejich profese

Raci by se měli věnovat profesi číšníka, učitele, personalisty, sociálního pracovníka, krejčího, módního návrháře, bytového designera, chůvy, restaurátora a další. Milují práci v kolektivu.

V každé profesi, kterou raci vykonávají, by si měli dávat pozor na stres!

Raci a sklony k depresím

Životní styl raků zásadně ovlivňuje jejich zdraví

Kvalitně odpočívat a relaxovat může Rak při dlouhých procházkách. Pomůže i uvědomění, že díky napjaté, komplikovanější povaze a špatnému zvládání stresových situacínáchylný a citlivý žaludek. Pokud si Rak udrží klid a díky smyslu pro humor vydrží zvládat nepříjemné nálady, může si zachovat pevné zdraví a vitalitu až do vysokého věku.

Tak jako Rakovy pozitivní povahové rysy jsou ovlivněny jeho emotivním založením, tak i jeho negativní stránka osobnosti je úzce spojena s emocemi. Raci jsou vnímaví, laskaví, starostliví a rodině se věnují s velkou péčí. Dokážou ale být i schopnými manipulátory, kteří se nebojí použít ve svůj prospěch citového vydírání. Bývají také předpojatí, až zbytečně kritičtí ke svému okolí, náladoví a přecitlivělí. Občas mají sklon k hypochondrii.
 

Čtěte také:

Zdravotní problémy podle znamení zvěrokruhu Váhy trpí na bolesti páteře
Berani trpí na bolesti hlavy Štíry trápí časté úrazy
Býci trpí na bolesti šíje Střelce trápí štítná žláza
Blíženci trpí na astma Kozorozi mají slabou kostru
Lvi mají potíže s krevním tlakem Vodnáři trpí na srdeční potíže
Panny mají revmatické potíže Ryby trápí psychosomatická onemocnění