Člověk počítá s jistou částkou peněz, která mu každý měsíc naskočí na bankovním účtu. Z této částky pak hradí náklady na bydlení a živobytí, případně splátky hypotéky aj. Co když ale přijde pracovní neschopnost, kvůli které byste byli odkázáni pouze na nemocenské dávky? Jak dlouho byste byli schopni financovat chod celé vaší domácnosti jen z těchto dávek? Pokryje nemocenská všechny potřebné náklady, nebo budou peníze chybět?

Nemoc = ztráta příjmů

Čím dál více lidí si začíná uvědomovat, že náhlé onemocnění by znamenalo podstatnou ztrátu příjmu a tím pádem i výrazné ohrožení bezproblémového chodu domácnosti a nastaveného životního standardu.

Abyste se v případě pracovní neschopnosti nedostali do finanční tísně, máte stručně řečeno dvě možnosti. Buď mít dostatečnou finanční rezervu, která toto období pokryje, nebo pojištění pracovní neschopnosti, a to v rámci životního pojištění.

Výše nemocenské

Vzhledem k tomu, že mezi vlastním měsíčním příjmem a náhradou mzdy při pracovní neschopnosti je velmi výrazný rozdíl, lidé tuhle situaci přestávají podceňovat a proti možnému výpadku příjmu se chrání pomocí pojištění denních dávek při pracovní neschopnosti, které mají dorovnat ztrátu příjmu zapříčiněnou pracovní neschopností. Co ale stále podceňují, je výběr pojišťovny a věnování větší pozornosti podmínkám samotného pojištění. Jak už totiž bývá zvykem, každá pojišťovna má jiné podmínky a samozřejmě i jiné ceny. Cena za pojištění závisí na věku, pohlaví, délce čekací doby a výši denní dávky.

Pozor však také na výluky v pojištění pracovní neschopnosti.

Finanční navigátor Vám ZDARMA poradí

  • Konzultace a poradenství zdarma.
  • Zdarma pro Vás provedeme výběrové řízení na Vaši pojistku.
  • Poradíme Vám s výběrem pojistky tak, aby skutečně maximálně kryla Vaši případnou nemoc či úraz.
  • V případě realizace pojistky nic neplatíte!
  • Garantujeme nejlepší podmínky, nezastupujeme žádnou pojišťovnu.


Stačí zanechat kontakt a my Vám zavoláme.

Souhlasím s VOP *

Všechny položky označené * jsou povinné.